Chorvatsko už je několik let oblíbeným místem pro dovolenou a to nejen Čechů, ale i Slováků. A, která místa jsou hojně námi navštěvována? Největším městem Chorvatska je Záhřeb, nachází se severně řeky Sávy, je to město plné kultury a historie. Jako jedno z mála měst si dodnes udrželo atmosféru dávných časů, kterou umocní zdejší romantické parky.
Dalším cílem většiny turistů je Split, menší městečko nacházející se ve střední Dalmácii, které je proslulé nejen svou dávnou historii, ale je zde i velký přístav Matejuška. Dále se přesuneme do Makarské riviéry, která je známá svou krásnou pláž s čistě oblázkovou vodou a malebnou krajinou, toto místo je vhodné pro rodiny s malými dětmi.
split dalmácie
Další destinací je všemi dobře známé přístavní město Dubrovník. Je zde spíše pěší zóna na nichž shlédnete impozantní chrámy, úzké malebné uličky nebo kamenné domy, také počasí je po většinu dní slunečné.
Posledním místem kam se podíváme je národní park Plitvická jezera, jenž se vzdaluje přímořským letoviskům a je nejlepší se zde ubytovat přes noc nebo si sem rovnou naplánovat dovolenou, protože je skutečně na co se dívat. Plitvice, jak se říká zkráceně je plná sladkovodních jezer, vodopádů a kaskád. Celková vodní plocha parku je asi dva kilometry čtverečné a zbytek tvoří pevnina. Nesmí se zde koupat, protože jak jsme zmínili je to národní park a je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO.
historické centrum města
Jezera jsou propojená vodopády, které dosahují výšky až sedmdesát šest metrů. Zdejší lesy patří k nejzachovalejším v Evropě, žijí v nich chráněná zvířata jako jsou medvědi, rysy a vlci.  Zdejší luka pokrývají různé druhy orchidejí a lilií, sem je vstup zakázán z důvodu ochrany těchto rostlin.  Byť si zde nezaplavete, samotná turistika a podívaná stojí za to, je to takový balzám na duši. Určitě budete mít krásné vzpomínky na celý život.