Chcete prožít opravdu klidné a pohodové Vánoce? Pak nakupujte vánoční dárky v předstihu. Nespoléhejte se na to, že vyběhnete týden před Štědrým dnem do ulic a vrátíte se domů s plnou náručí krabic. Takto to vůbec nemusí vyjít, všude budou fronty a spousta lidí, a obvykle touto dobou panuje venku spíše chaos. Nakupujte už v říjnu a pak budete mít jistotu, že si v době Adventu doma vychutnáte klidné prostředí, a přelidněným obchodům se raději vyhnete.

Vánoce za dveřmi

Nakupujte raději v minimalistickém stylu

Muži, kteří nakupují vánoční dárky pro své přítelkyně na About You sleva 25, se mohou snadno zaplést do složitostí, které souvisí s náročností výběru některých druhů oblečení a obuvi. Máme tím na mysli například obtížnější určení správné velikosti, stylu a materiálu u kostýmů, šatů, halenek a podobných střihově náročnějších modelů. Vybírejte proto raději stylově jednodušší výrobky, například na téma sportovního oblečení, letní obuvi (tenisek či sandálů), anebo se orientujte do outdoorového stylu, kde rozhoduje zejména praktičnost a technické parametry.

dárky na Vánoce

Zkrátka nakoupit jednoduchou bavlněnou fialovou či růžovou mikinu bez zapínání, přes hlavu s kulatým výstřihem, a k tomu sportovní tříčtvrteční tepláky tyrkysové nebo bílé barvy je mnohem snazší, než letní šaty s volánky či hedvábná halenka s nabíranými rukávy, určená k pracovnímu kostýmu. V teplácích a mikinách se obvykle dokážete strefit do osobního vkusu a zvolíte optimální velikost.

Když nic, tak alespoň boty

Jestliže jste však bezradní a tápete ve velikostech anebo se nedokážete rozhodnout, jaké kalhoty či tričko pořídit, aby to nebylo moc volné (velké), nebo naopak aby to někde neškrtilo, vsaďte raději na obuv. Tam se příliš splést nemůžete, odhadnete-li model podle stávajících typů bot vaší přítelkyně, které má v botníku. Pro nákup obuvi totiž postačí znát pouze délku chodidla, a nic jiného.

Nespoléhejte se ale na číslování velikostí, rozhodující je vždy délka chodidel v milimetrech, kterou si jednoduše změříte přesným metrem podle vyjmuté stélky tenisek či jiných často nošených bot. A pokud se přece jen nestrefíte, nevadí, zboží se na About You dá bezplatně vyměnit nebo vrátit.