Ti nejschopnější jedinci z celého týmu vždy dostanou do ruky ty nejtěžší úkoly, protože si s nimi dokážou poradit, být rychlí, svědomití a poctivý. Na kariérním žebříčku však stále zůstávají na stejné pozici už několik let a postup stále v nedohlednu. I když v dané firmě pracujete už po několik let, šéfovské křeslo místo vás dostane člověk, který nastoupil ani ne před rokem. Úplně se v této situaci vidíte? Víte proč tomu tak je? Často se jedná pouze o špatně používané měkké dovednosti, které ovšem hrají v komunikaci s lidmi klíčový faktor.

nářadí na kutilství

Vědomosti nebo dobrá pracovní kázeň? V dnešní době už je to málo…

Celkově žijeme velmi uspěchaným životem, co se naučíme dnes je v podstatě zítra už jenom přežitkem. Učit se proto musíme neustále a nesmíme ve svém odhodlání ani na okamžik polevit. Dávno už neplatí, že na dobré místo usedá člověk s dokončeným vzděláním, praxí a dobrou reputací. Chce to daleko více! Nejvíce docenění jsou lidé, kteří jsou akční, tvůrčí a dobře se dokážou sžít s nejrůznějšími změnami a nové technologie jim nejsou cizí. Pokud se tedy zajímáte o nejnovější trendy ve své profesy a přicházíte s novými inovacemi, máte na trhu práce daleko vyšší hodnotu. Měkké dovednosti jsou právě klíčem k takovému přístupu.

poznámky v zápisníku

Dovednosti, které tě v kariérním žebříčku posunou do nejvyšších pozic:

1.       Efektivní řešení problémů

2.       Kritické myšlení

3.       Kreativní mysl

4.       Schopnost vést svůj vlastní tým

5.       Komunikace s lidmi

6.       Správně vyhodnotit krizovou situaci

7.       Zaujmout klienta

8.       Schopnost argumentovat

9.       Rychle se učit

 

Chcete vědět, jak si vedete?

Chcete vědět, jak ovládáte tyto schopnosti vy? Pak seberte potřebnou odvahu a zkuste požádat své kolegy o zpětnou vazbu. Možná uslyšíš i jistou dávku kritiky, která tě překvapí. Neptej se ovšem pouze na kritiku, ale i na dovednosti, které by naopak tvoji spolupracovníci vyzdvihli.