Odborníci vysvětlují, že hry jsou pro děti nejen zábavou a odpočinkem, ale tady jde o něco důležitějšího. Hry totiž umožňují dítěti poznávat nejen sebe, ale také poznávat jeho okolní svět. Pomocí hraní si děti rozvíjejí nejen vnímání, ale také poznávání a učí se vhodnému a také slušnému chování. Také je důležitost her pro děti v tom, že rozvíjí dětskou osobnost, učí ho sebehodnocení, seberealizaci a také se podílí na učení a výchově.

indiánská čelenka

Pamatujete si na své dětské hry? Velmi oblíbené byly například hry na policajty a zloděje, na prodavače, na doktora, na vojáky. Ale určitě jste si také hráli na indiány a bledé tváře. Zvláště po zhlédnutí nějakého filmu či po přečtení dobrodružné knížky s takovým tématem. Samozřejmě, že u této hry každý z hráčů chtěl být odvážný indián, o roli zákeřné bledé tváře, nikdo moc nestál. Tyto hry na bledé tváře a indiány mohly probíhat nejen venku, nebo i v domácím prostředí, ale vždy měly něco společného. Protože správný prérijní indián není bezdomovec, ale musí mít nějaký úkryt, museli naši rodiče obětovat pro hraní rodinné deky, z kterých se stavěly indiánské stany. Také vaše děti si určitě rádi tuto hru s mnoha možnými tématy rádi zahrají, hry dětí se moc nezměnily.

indiánské teepee

V současnosti máte zjednodušení v tom, že máte možnost svým dětem zakoupit pravý indiánské teepee pro děti Chytrališka. Ten splní vaše očekávání. A vašich dětí také, neboť hry plné fantazie díky stanu, jako základně bojovníků, mohou začít. Možná, že tato hra bude i takovým pobídnutím ke čtení knih z žánru dobrodružství, ale spíše po zahradě budou svištět plastové tomahavky a šípy s přísavkami. Takže vaše plány, že si v klidu přečtete vysněnou knížku, nebo si na chvilku zdřímnete, se konat nebudou. Vaše zahrada se totiž změnila na prérii, vy samozřejmě budete bledá tvář, kterou musí hrdinný indiánský válečník co nejrychleji vystopovat a spoutat lasem, tedy prádelní šňůrou.