To, čeho si člověk všimne nejdříve, pokud se týká jeho zdraví, jsou změny viditelné pouhým okem, největší plochou, kde může dojít ke změnám, je kůže. Představte si plochu zhruba kolem 1,7 metrů čtverečního, tolik kůže totiž na sobě má v průměru dospělý jedinec. A pokud na ní shledáme něco, co tam dříve nebylo, a najednou se nečekaně bez zjevných příčin objevilo, je možné, že vám vaše tělo dává signál o tom, že něco uvnitř něj není v pořádku.

slunce na listech

Za vším stojí psychika?

Není nic nového, že to, jak se cítíme fyzicky, má svůj původ v naší hlavně, tedy v psychice. Spousta nemocí tak vzniká díky stresovým situacím, které trvají delší dobu a které se podepisují nejen na psychice samotné, ale viditelně i na tělesné schránce.

Nejčastějšími kožními problémy mohou být projevy alergie. Imunitní systém tak reaguje negativně na něco, s čím do té doby žádný problém neměl. Jestliže je tělo přeplněné toxickými látkami, které tam nepatří a nedokáže je vyloučit či zbavit se jich jinak, jako prostředníka si může vybrat právě kůži. To má za příčinu vznik mnoha kožních problémů.
pleť s pupínky

I když pokroky v medicíně jdou mílovými kroky, některé příčiny však nelze konkrétně specifikovat a ani zjistit, kde se vzaly. S tím také souvisí nemožnost doporučit adekvátní léčbu. Pokud k tomuto dojde, spousta pacientů se tak obrací na alternativní způsoby léčby a přírodní přípravky.

Abyste se případným problémů vyhnuli, začněte s prevencí. Zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu, to je základ. Omezte cukry, tuky, zařaďte do svých oblíbených potravin bílé maso, ryby, hodně ovoce a zeleniny. Vhodné je také omezit pití alkoholických a slazených nápojů.

Bylinkami určitě nic nezkazíte, už naši předci je používali, a to úspěšně, k léčbě mnoha zdravotních obtíží.

V žádném případě ale nezkoušejte žádné samoléčitelské metody, obraťte se vždy na odborníka.