O existenci gymnastického míče jste určitě slyšeli, tato úžasná terapeutická pomůcka se vyrábí v různých velikostech. Ty menší, o průměru 20 cm, jsou určené pro moderní gymnastiku a cvičební průpravu v tomto duchu. Velké oblibě se však těší zejména větší průměry, mezi 60 a 75 centimetry, s nimiž lze provozovat skutečně leccos.

Míč je jedno z nejoblíbenějších sportovních nářadí, míčových her existuje několik desítek druhů, a tak není divu, že s míčem si vyhrají děti i dospělí, jak doma v bytě, tak i na zahradě, anebo při pobytu v přírodě, na dovolené u vody atd.

dívky na míčích

Méně obvyklé aktivity s velkým gymnastickým míčem

Driblování – to je zábava a sport v jednom. Ovládat větší a těžší míč není tak snadné, můžete to trénovat s dětmi, nejlépe venku, vyzkoušejte driblování na pevném rovném povrchu, a pak můžete přidat obtížnější prvky, např. driblování v nějakém svažitém terénu. Na dětském hřišti si můžete vyzkoušet driblingový slalom, uvidíte, jak vám dá pořádně zabrat.

Házenívelký gymnastický míč se většinou používá na cvičení na pevné podložce, kdy slouží jako opora, či překážka. Driblování a házení je však zábavnější, zkuste si s někým několik minut házení s velkým průměrem míče a budete se skvěle bavit. Můžete jej chytat přímo, nebo s odrazem o zem.

gymnastické míče

Sezení – až toho cvičení budete mít dost, můžete se na míč posadit, ale pozor – pohodlné to zrovna nebude, a i v tomto případě, v relativním klidu stále napínáte zádové a břišní svaly. I sezení na gymnastickém míči je zkrátka cvičení.

Cvičení ve vodě – to, co provádíte s míčem na souši, není nic proti tomu, užít si jej ve vodě. Dá se s ním házet, cákat, můžete se na něm koulet pod hladinu, držet se jej jako záchranného kruhu, snažit se jej ponořit pod hladinu, přetahovat se o něj s někým, zkrátka možností je spousta, a ve vodě o to větší zábava.