Jakých povolání si lidé nejvíce cení

V minulosti proběhlo již mnoho anket, kde se lidé vyjadřují k atraktivitě povolání, a kde oceňují jejich přínos vůči společnosti. Kupříkladu podle výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, zaujímaly přední místa profese lékařů, vědců a učitelů, zatímco prodavači a uklízečky byly odsouvány daleko do pozadí. Na předních místech se však překvapivě neobjevili stěhováci, ani hasiči. Mimochodem, takové ankety musíme brát s velmi velkou rezervou, neboť každá profese je důležitá, a ani bez pravidelného úklidu v kancelářích, ve školách, v nemocnicích, nebo ve vagónech vlaků se neobejdeme.

stěhováci v akci

Na hasiče ani stěhováky si lidé zkrátka nevzpomněli, a přitom jsou v životě situace, kdy se bez nich neobejdeme. O náročném a zodpovědném povolání (spíše poslání) hasičů není jistě nutné se příliš rozepisovat, každý si vytvoří představu, jak by asi sám v takové situaci fungoval. Zkuste si však představit povolání stěhováka:

Musí si poradit i s extrémy – spolehlivá stěhovací firma nezná výraz „nejde to“. Snaží se poradit si i s extrémními břemeny, jako jsou stroje a zařízení, starožitnosti, velké hudební nástroje, trezory, vybavení dílen a obří zakázky, kdy se stěhuje vícepodlažní objekt na jeden zátah. Stěhovací firmy dnes také na vyžádání zvládají montáže nábytku a instalace lustrů, garnýží, zrcadel a dalších doplňků.

chlapec v krabici

Stěhují v každém počasí, i o víkendech a svátcích – bylo by asi pošetilé naplánovat levné stěhování Praha na Štědrý den, nebo na silvestrovský večer, ale pokud potřebujete přemístit komplet vybavení vašeho bytu v neděli, není problém. A překážkou není ani déšť, husté sněžení, silný mráz, nebo letní vedro. Zkuste si sami sebe představit v takové situaci, a jistě změníte názor na oceňované profese.

Zajišťují vlastní dopravu – na objemu stěhovaných věcí nezáleží, nestaráte se o vozový park, pouze musíte zajistit parkovací prostor a průjezd na požadované místo.