Každý z nás se může vlivem nenadálých událostí dostat do tíživé finanční situace. Ovšem otázka zní, jak se z ní co nejrychleji dostat. Řešením může být úvěr od vaší banky. Jenže pravidla jednotlivých bank jsou mnohdy neúprosná a ne každý nakonec opustí banku s úsměvem na tváři. I z tohoto důvodu stále více lidí vsází na nebankovní sektor.

podpis smlouvy

Sice si po dlouhá léta nebankovní půjčky držely pověst coby nedůvěryhodných a předražených úvěrových produktů, ale pro určitou skupinu lidí mohou mnohdy znamenat poslední šanci, jak rychle sehnat potřebný obnos peněz. Nebankovní půjčky totiž mnohdy sjednáte rychleji, snadněji a bez zbytečného papírování a právě na tuto skutečnou spousta lidí slyší. V čem jsou skutečně ale nebankovní půjčky unikátní a dosáhne na ně skutečně každý?

Bankovní půjčku nabízí dnes většina bank, a pokud má žadatel pravidelný měsíční příjem a dobrou platební minulost, s největší pravděpodobností nebude mít problém půjčku získat. Využijete jí však hlavně v případech, kdy potřebujete větší obnos peněz.

I když by se mohlo zdát, že bankovní půjčky jsou velmi výhodné, není tomu tak vždy. Ve chvíli, kdy potřebujete peníze okamžitě, totiž s největší pravděpodobností v bance nepochodíte. Ke každé žádosti totiž banka přistupuje individuálně a schvalovací proces je tak velice zdlouhavý. Bankovní sektor však je a bude nejvýhodnější, co se týče úrokové sazby, neboť ta patří v tomto případě mezi ty nejnižší.

Nebankovní situace je ideální hlavně pro ty, kteří se dostali do tíživé finanční situace a potřebný finanční obnos potřebují co nejrychleji. Nezáleží, zda zvolíte spotřebitelský úvěr a půjčíte si jen několik tisíc nebo sáhnete rovnou po nebankovní hypotéce. Získat peníze u nebankovní společnosti bude vždy o něco jednodušší než v bance.

dřevěná maketa

Nebankovní sektor je navíc velmi benevolentní, takže v případě, kdy máte negativní záznam v registru dlužníků, nemusíte pro padat beznaději. Je ovšem potřeba ručit nemovitostí.