Hračky v podobě oblíbených hrdinů dětských filmů či seriálů rozhodně nejsou ničím novým. A je fakt, že mezi dětmi jsou poměrně oblíbené. A prakticky nezáleží na tom, o jaký předmět se jedná. Může jít o stolní hru či zubní kartáček, jakmile je na tom obrázek oblíbeného hrdiny, děti to budou chtít kupovat.

Výchova k tomuto jednání začíná již v útlém věku. Již tehdy rodiče, ve snaze svého potomka zabavit, mu kupují hračky s oblíbenými postavičkami. Neboť prakticky každé dítě, které začíná trochu brát rozum, nějakého svého oblíbence má.

ksiltovka1

Je to samozřejmě dáno tím, že rodiče, aby si na chvilku odpočinuli, či aby mohli provádět nezbytné domácí práce, aniž by museli neustále dohlížet na dítko, jej posadí před televizi či tablet a pustí mu nejlépe nějaký dětský seriál.

Jedním z těch oblíbených u malých dětí je i Mašinka Tomáš. Jedná se o britský televizní pořad pro nejmenší, kde sledujeme dobrodružství antropomorfního vlaku a jeho přátel. Poněkud se to podobá filmu studia Pixar Auta, je s tím rozdílem, že animace ani příběhy rozhodně není na takové úrovni a také tím, že zde jsou lidé.

Přes své nedostatky je však mezi malými diváky oblíbený. Není tedy divu, že výrobci začali s jeho motivem vyrábět hračky. A jaké by byly vhodnější, než dětské vláčky. Koneckonců, zde se samy nabízejí.

vlak1

Vyrábí se samozřejmě mnoho různých druhů, od dřevěných pro malé děti po klasické elektrické pro větší, i když těch tolik nenajdeme, neboť tento seriál není pro jejich věkovou skupinu. Každopádně pokud chceme takovou hračku koupit, je dobré se ptát, zda potřebuje právě tato mašinka Tomáš koleje Mašinka Tomáš, nebo zda se obejde bez nich, případně zda jsou součástí balení.

Zde je tedy dobré dobře prostudovat krabice, než je koupíte, abyste dítěti nedali pod stromeček dárek, abyste pak dodatečně sháněli nezbytné příslušenství. Věřte, že za ty starosti to rozhodně nestojí. A vaše děťátko bude šťastné. A na tom záleží nejvíc, ne?