Kdo by neznal čaj? Provází nás již stovky let, a pijeme ho i u nás. Pěstuje se zejména v Asii a k nám se dováží zpracovaný. Před užitím se musí pořádně usušit a k sušeným čajovým lístkům a květům se dají přidat i další ingredience, díky kterým získáme další nové druhy čaje. Každý druh čaje je specifický svou chutí, barvou a vůní, a celá řada z nich má dokonce velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Není ale dobré jej konzumovat ve zvýšené míře, protože zejména černý čaj dokáže zabarvit zuby.

zelený čaj

Jedním z nejkvalitnějších čajů je čínský čaj. Nejlepší je samozřejmě sypaný. Čaje koupíte nejen ve specializovaných prodejnách, kde samozřejmě najdete to nejlepší ze světových čajových plantáží, ale koupíte je i v supermarketech, kde nikdy nemůžete čekat vysokou kvalitu. Pokud si chcete dopřát opravdu dobrý čaj, nakupujte ho pouze ve specializovaných prodejnách. Jen tady se vám kromě nejkvalitnějších produktů dostane i odborná pomoc při výběru.

Chcete směs?
Pokud vás trápí nějaké zdravotní problémy, můžete je dokonce vyřešit i některým čajem. Z bylinek se připravují čaje, které vám mohou při dlouhodobém užívání pomoct například s vysokým tlakem nebo se zažíváním. Speciální čaje jsou vhodné k řešení problémů dokonce i s mužskými či ženskými pohlavními orgány. Koupit můžete čaj na úpravu menstruačního cyklu nebo na plodnost mužů i žen.

čaj konev

Čajů najdete v každém supermarketu opravdu hodně, ale ne všechny jsou vhodné ke každodenní konzumaci. V supermarketu vám nikdo fundovaně neporadí, a tak je opravdu lepší zajít si do obchodu s čajem, nebo nakupovat na speciálních e-shopech. Pokud chcete poradit s výběrem čaje, který by vám mohl pomoct s nějakým problémem, neváhejte se obrátit na prodejce, který bude vědět co přesně vám doporučit, aby byly výsledky co nejlepší a pokud možno aby rychle nastoupily.