Když jsem na dovolenou vyrážel já, jsa mlád a veselé mysli, měl jsem tři celty, bagr a nůž. Teprve pak přibyl spací pytel. O karimatce jsem neměl potuchy a ani když už se dala sehnat jsem o ni nestál. No, to bylo kdysi. Pokud chcete i pod stanem využívat všechny vymoženosti světa, čtěte dále. Dozvíte se, co si pořídit.
 
·         Stan
·         spací pytel
·         karimatku
·         nůž
·         lžičku

a dále si pak můžete pořídit velkou spoustu zbytečností. Ty už nejsou nutné, ale pokud si je chcete pořídit, nic vám v tom nebrání. Jsou to jen drobnosti.
stan a polární záře
 
·         Navigace GPS
·         mini vařič
·         lihové tablety
·         baterku
·         pláštěnku
·         a další a další
 
Výběr všeho je dnes neskutečný a rozhodně máte z čeho. Udělím jen několik stručných rad, jak při výběru postupovat. Základem je stan. Musíte dopředu vědět kolik vás bude ve stanu spát. Podle toho koupíte velikost. Pokud nemíníte pěstovat extrémní sporty, a berete rodinný stan, je to v podstatě úplně jedno. Zde záleží jen na velikosti. V extrémních podmínkách berte nejlépe zabezpečený a nejvíce odolný.
Spací pytel si berte zase takový, kam půjdete. Pokud s rodinou tak v tropických nocích je jedno jaký spacák máte. V extrémních podmínkách zase berte ten, co je nejteplejší. Zde nutno říci, že jsou dva druhy, péřový a plněný syntetickou náplní. Péřový spacák žádná syntetika nenahradí, nedokáže udržet teplo a izolovat tak, jako peří. Zato je lehčí, a to i na údržbu. Ale pokud jste alergik, tak na něj zapomeňte, “umělina” vám musí stačit.
modrý spacák
Karimatku zase také podle podmínek. A noži a lžičce je srdečně jedno, kde je budete používat.
Prostě vše výše psané je podmíněno tím, že víte, kam pojedete.
U těch ostatních věcí je to naprosto jedno. Jsou to věci, bez kterých se správný vandrák obejde a jsou mu naprosto k ničemu.

A ještě musím zmínit jednu věc, která je nezbytná dle vlastního posouzení a tou věcí je lékárnička. To je čistě na vás, ale s dětmi bych ji asi doporučil.
Přeji vám super zážitky pod stanem i mimo něj.