Vaše dítě má oslavu a vy místo vytouženého odpočinku musíte neustále běhat a vymýšlet dětem program, aby se zabavily. V létě máte mnoho možností, jak zabavit děti i na několik hodin a při spojení několika programů máte na celý den vystaráno.
dětské ruce           
Vezměte křídy
S křídami jsme si hráli snad všichni a dokázali jsme se tím zabavit na celé odpoledne. Dejte dětem barevné křídy a dejte jim volnou ruku. Například můžete uspořádat soutěž o nejhezčího skákacího panáka a poté soutěžit ve skákání v něm. To je totiž zábava, která vydrží na celý život, i když už si je jako dospělí nekreslíme na zem.
 
Opičí dráha
Každé dítě ocení opičí dráhu, která je nejen snadná na přípravu (jen upevňujete lana), ale také zábavná. A můžete si hrát na týmy, na jednotlivce, variant je nespočet. Pokud na vaší zahradě pro tuto zábavu nenajdete místo, ideální bude les, který díky stromům vytváří skvělou základnu. Výhodou je stín a čas strávený v přírodě.
 
Bojovka
Asi nejlepším způsobem, jak zabavit děti, je bojovka. A pokud ji vytvoříte pro děti dostatečně obtížnou, můžete si odpočinout celé odpoledne. Úkoly nemusí být náročné, ale mohou zabrat dost času. Příkladem mohou být různé zašifrované zprávy. Také se nebojte využít místa, který máte. Pokud je poblíž les, zahrňte jej do hry. Je na vaší oslavě dítě od sousedů? Zkuste se domluvit a část bojovky uskutečnit u nich na zahradě. Uvidíte, jak dokážou být děti nápadité.
psaní holčiček
 
Nechte je tvořit
A pokud vaše děti rády tvoří, vezměte modelínu, kameny, jakýkoliv materiál, a nechte je vytvořit nějaké obrázky na památku. Zajímavou hmotou je fimo hmota, která po zapečení ztvrdne. Nějaký pěkný hrníček na ozdobu nebo klíčenka děti určitě nadchne. Samozřejmě zde je hlavně na vás, kolik jste ochotni do oslavy investovat. Nechte je, ať si výtvory navzájem předají a každý bude mít vzpomínku na tento výjimečný den.