Většina lidí se raději vyhne konfliktu a hraje mrtvého brouka. Snaží se protlouci se životem a nechtějí zaujmout nikoho výrazného ve strachu, aby tím na sebe neupozornili a nestali se z nich obětní beránci.

Internet

Tak se stalo, že lidé nevýrazní ve svém životě, se stali živoucími legendami na internetu. Tam kde není osobní kontakt dvou a více lidí se daří lépe. Stačí se zapnout chat, cvaknout vypínačem na kameře, říci svůj názor a počkat na ohlasy. Každý ohlas je dobrý, protože je to pozornost a pozornost přináší další pozornost. Lidé se zajímají o zajímavé lidi, ale možná ještě víc o ty, kterým se můžou smát.

iMac a internet
Výsměch nebo sranda

Pouštíme si na youtube videa lidí, kteří se konstruktivně vyjadřují k nějakému tématu? Někdo třeba ano, většinou však starší lidé, co už to mají trochu srovnané v hlavě, nebo ti, co se o dané téma z nějakého důvodu zajímají. To, co na internetu hledáme je zábava, vytržení z běžného života, útěk od běžného života, od reality. Hledáme videa, kde lidé ztrapňují sami sebe, nebo kde byl někdo nahrán v trapné situaci, těm se smějeme a posíláme je dál. Ukazujeme je známým, posíláme je do světa, šíříme je kolem.
Smějeme se srandovním věcem? Smějeme se, čemu přesně?

Místo pro názor

Na tomto místě si snadno vyhledali své místo pro život tací, co jsou schopni prodat tragédii, ale i odvážný extrémní názor. Náš svět nás unavujeme a uvědomujeme si nutnost změny, tak takového člověka podporujeme, čteme o něm, koukáme na jeho videa, souhlasíme s ním a postupně začneme jeho myšlenky propagovat.
Přesně tak se z těch, co se snaží protlouct, stanou extrémisté. Nemusí to ukázat, nemusí to být vidět, ale stačí počkat a někde to vybouchne. Zbožně hledíme k těmto lidem, kteří mají na vše jasné řešení a jsou pro nás duchovními vůdci.

dívka zabraná do internetu
Tak to je

Ve svém životě se snad každý dostane do situace, kdy nechce rozhodovat a hledá někoho, kdo mu řekne, co má dělat. Takový lidé jsou oblíbení, protože dávají naším životům smysl.
Otázkou zůstává, proč to opravdu dělají? Jsou takový i ve skutečnosti, nebo jsou jen dalšími ušlápnutými jedinci, kteří jsou schopni projevit se jen na internetu?
Co si dokazují složitou nadřazenou mluvou a latinskými výrazy?
Co si dokazují vulgarismy a agresivním vystupováním?
Co z toho opravdu máme, že je posloucháme?
Proč se na to vůbec díváme…?