Barva kůže závisí na množství a typu melaninu, který je v ní obsažený. Úkolem tohoto pigmentu je chránit kůži a dodávat barvu očím a vlasům. To, že se lidé liší barvou pleti, je dáno geneticky, neboť naši předkové, kteří žili v teplejších oblastech, mají tmavší kůži. Tato kůže obsahuje vice melaninu, aby byla kůže lépe chráněna před ostrým sluncem. Naopak pro lidi ze severu je typická světlejší plet a blonďaté vlasy.
hezká blondýna

Chceme mít pleť bez chybičky

Ať už má žena pleť světlou či tmavou, vždy touží potom, aby jejich pleť byla hladká, zdravá, zkrátka bez chybičky. Toho můžete docílit například tím, že budete dodržovat pitný režim, nebudete kouřit a budete dostatečně spát. Barva pleti se může lehce měnit v závislosti na ročním období, v létě je naše pleť přirozeně opálenější. Abyste mohly s pletí pracovat, pořiďte si vhodný odstín podkladového krému a korektoru, který bude nejlépe odpovídat vašemu přirozenému tónu pleti.


·         Světlá pleť


Smetanová někdy až průhledná pokožka, které sluší téměř všechny odstíny tvářenky, rtěnky i líčení očí. Podkladový krém by měl odpovídat tónu vaší pleti, teplejší odstín ji můžete dodat bronzerem.


·         Bledá pleť


Jedná se o vůbec nejsvětlejší pleť. Je třeba dávat si velký pozor na slunce, neboť se můžete lehce spálit. Používejte lehký transparentní make-up. Kde je potřeba zakrýt nedostatky, použijte korektor. Celkové líčení by mělo být spíše jemné. Světlé obočí můžete ztmavit a používejte řasenku.
atraktivní dáma


·         Karamel


Tento odstín pleti je typický pro Asiatky, tón podkladu by mu měl odpovídat. Nebojte se použít bronzer, tmavé kruhy pod očima můžete zamaskovat korektorem. Hodí se pro Vás kouřové líčení očí a tmavé orámování očí.


·         Olivová pleť


Zlatavému odstínu pleti bude svědčit zejména v zimních měsících použití bronzeru. Tvářenku vybírejte v teple růžových odstínech, abyste dosáhly přirozeného ruměnce. Vyvarujte se bledých barev.


·         Tmavá pleť


Odstínů tmavé pleti je celá škála. Ve většině případů stačí použít tónující hydratační krém, případně korektor, který zakryje případné nedostatky. Volte sytější barvy tvářenky a v případě líčení se také nemusíte být výraznějších odstínů.