Tvrdit, že jste prožili krásné léto můžete jedině tehdy, pokud se v tomto slunečním období v roce nepřipravíte o to největší potěšení, které nepochybně přináší. Je to především voda, koupání v ní a nepostradatelné osvěžení, které všichni vyhledáváme a dopřát si ho můžeme i v našem vlastním bazénu.
Je ale neméně důležité hledět i na jeho péči a udržovat stav vody v průběhu celého léta v projasněném a čistém stádiu.krycí zahradní bazén

Jak spolu souvisí chemie a pH?

Každá bazénová voda se musí potýkat s tím, že je její stav jen tak dobrý, jaká je snaha majitele bazénu, který o ni pečuje.
Udržet ji v nádherném stavu vám pomůže řada chemických přípravků, ze kterých je dobré vybírat pečlivě. V nabídce nalezete různé chlorové, bezchlorové nebo kyslíkové tablety, které bojují se základními problémy, jakými jsou zakalení nebo výskyt virů a bakterií. I v případě, že vsadíte na sortiment multifunkčních přípravků, ještě nemáte zcela vyhráno.

  • Ať už se rozhodnete koupit a používat jakoukoliv chemii, účinkovat vám bude pouze tehdy, pokud budete sledovat hodnotu pH ve vodě.

Základem úspěchu je dostat ho na optimální hladinu, jakou je 6,8 – 7,2. Jestli ji udržíte v rovnováze, vaše chemie vás nikdy nezklame.bazénová voda

Jak upravovat pH ve vodě?

V současné době máte mnohem více možností k tomu, jak mít dokonalou koupací sezónu, než tomu bylo v době mládí vašich rodičů. Sortiment přípravků na úpravu pH je pestrý a vybrat si z nich můžete takový, který by poskytl i vaší vodě lepší stav a vzhled.
V nabídce nalezete přípravky na jeho snížení – tedy pH mínus nebo v případě jeho malého výskytu, ho neváhejte navýšit pomocí přípravku pH plus.
I díky pečlivé údržbě vody bude vaše léto přesně takové, s jakým počítáte, a to bez jediné chybičky. Pohodu ve vašem bazénu si budete užívat denně a při pravidelném sledování pH i dlouhodobě bez potíží.