Nedaří se vám zhubnout, i když se skutečně snažíte a děláte, co můžete? Na vině může být psychika ale i špatná životospráva. Myslíte si, že to děláte správně?

Proč nehubneme, i když se skutečně snažíme a jak to změnit?

Slovo dieta obvykle nahání husí kůži a není divu. Během diety toho více nemůžeme, než můžeme, musíme se neustále hlídat a omezovat. Psychika trpí a nakonec kila dolů ani nejdou, a když už jdou, zase se rychle vrátí. Známe to asi všichni – tedy alespoň ti, kteří už někdy s nějakou dietou bojovali. Právě psychika je to, co nás obvykle hodně brzdí. Hubnutí by mělo představovat radost z úspěchu a ne trápení z odříkání. Jak se tedy zase dostat do formy a netrpět při tom? Pak už půjdou kila dolů samy, uvidíte!

pexels-photo-257816

Zase fit i bez diet

Slovo dieta si zakažte hned na začátku. Neuchylujte se k žádným rychlým a rádoby zázračným dietám a neupínejte se na to, že jen díky dietě můžete zhubnout. To nás většinou jen brzdí a síla psychiky by se rozhodně neměla podceňovat. Začněte tím, že zjistíte, jak na tom se svou váhou vlastně jste. BMI výpočet vás může uklidnit nebo naopak vyhecovat k lepším výsledkům. BMI číslo určuje, jak na tom se svou postavou jsme. I když jde o orientační číslo a rozhodně není zcela směrodatné, může nám pomoci. Zjistíte ho přitom pohodlně na internetu, s výpočtem ale může pomoci i váš lékař. Tak a teď znáte pravdu, do formy se ale můžete dostat i bez diet – prostě jen změňte životní styl.

V první řadě se určitě pozastavte nad svým jídelníčkem. Jíte vyváženě, pravidelně a v malých porcích? Pokud ne, rychle to napravte. Vecpěte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, jezte maso a ryby a nezapomínejte ani na pitný režim. Snažte se jíst zlehka ale přitom netrpět hlady. Chuť na sladké porazíte i díky oříškům nebo semínkům a přitom budete zdraví a plní energie.

running-runner-long-distance-fitness-40751

Už jste dnes byli na procházce?

Hodně pomáhá i čerstvý vzduch a pravidelné procházky. Jistě pokud si troufáte, můžete se rovnou vrhnout na cvičení v posilovně, ovšem i tady zpozorněte. Než být v propocené a vydýchané posilovně, je vždy lepší zajít si ven na čerstvý vzduch – klidně jen choďte. Každý krok se totiž počítá. Nezapomeňte dělat věci, které vás činí šťastnými, usmívejte se a myslete pozitivně.

Úsměv a dobrá nálada, to jsou věci, které vám zaručí lepší zdraví a také se vám bude i lépe hubnout. Smiřte se s tím, že zázraky se nedějí – nikdy! Když nebudete nad svou postavou tolik přemýšlet, bude se vám i shazovat snadněji.