Co vám nyní může do budoucnosti při podobných kalamitách pomoci je koupě elektrocentrály. Ano, ta vám zajistí nejen, že můžete použít čerpadlo na vodu ve sklepě, ale také zajistit topení, kotel totiž také potřebuje elektrický proud. Ono se totiž počasí nějak zhoršuje, může také přijít tak silná bouře, že bez proudu budete i poměrně dlouhou dobu. Navíc mohou být komunikace zatarasené spadlými stromy a hasiči mají při takových živelných událostech plno jiné práce. Takže je nutné se důkladně připravit, nejen potřebnými zásobami potravin, léků, ale také již uvedeným pomocníkem na výrobu tolik potřebného elektrického proudu. Pořídíte si tedy elektrocentrálu levně

světlo už máme

Ano, proč ne levně, to se samozřejmě dá. Také je na vás zda budete chtít třífázový nebo jednofázový generátor na výrobu elektrického proudu. Pokud jste laik, tak například třífázový generátor pro výrobu elektrického proudu se může pochlubit podstatně širším uplatněním. Například se díky tomuto pomocníkovi můžete tam, kde není elektřina dát klidně do stavby. Zapojíte nejen cirkulárku, nebo stolové pily, ale také i stavební míchačku. Ty silnější používají nejen stavební dělníci, ale také i hasiči a záchranáři při živelných a jiných nebezpečných událostech. U jednofázového generátoru pro výrobu elektrického proudu můžete zapnout napájení vašeho počítače, ale také osvětlovací lampy, které dají vašemu domu konečně světlo. Samozřejmě, že také můžete napájet i nářadí, jako je například vrtačka.

konečně svítím

Takže díky zakoupení elektrocentrály vhodné pro váš domov můžete být celkem v klidu. V případě výpadku proudu získáte potřebnou elektřinu pro váš kotel na topení, na osvětlení domu, na zapnutí počítače, na zapnutí čerpadla pro zbavení vody ze zatopeného sklepa. Nebo naopak naberete pomocí vodního čerpadla vodu ze studny, pokud je samozřejmě máte. To je vlastně další výhoda.