S přibývajícím věkem se snižuje přirozená tvorba kolagenu v lidském těle. A to má za následek negativní dopady hned v několika oblastech. Kolagen je totiž přirozené pojivo a tak ovlivňuje naše šlachy, kosti, vazy, svaly, ale i zuby, vlasy, nehty a kůži. Při jeho nedostatku a poklesu se projevy objeví ve všech těchto oblastech. Nejdříve postupně a nenápadně až budou následky mnohem zřetelnější.

Proto je dobré postupně začít kolagen doplňovat ze stravy a z kvalitních doplňků. U nich je třeba si hlídat, aby byl kolagen opravdu kvalitní a splňovat vaše požadavky. Kolagen hydrolyzovaný https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ je výborný z toho důvodu, že je bílkovina částečně již rozložena a díky tomu se usnadňuje jeho trávení a zpracování. Snadněji se tak dostane tam, kam má.

pití z hrnečku

Při pravidelném užívání kolagenu uvidíte výsledky právě třeba na vlasech, které budou zářivější, lesklejší, zdravější, budou rychleji růst, začít vám mohou růst i nové podrosty a tím vlasy i zhoustnou. Výsledky uvidíte i na nehtech, které budou zdravé, rychle porostou, nebudou se lámat a třepit. Velkou změnu můžete pozorovat na kůži. Kolagen je totiž dobrým bojovníkem při celulitidě. Také pomáhá zjemňovat již vzniklé vrásky a pomáhá předcházet vzniku nových a hlubokých vrásek. Kůže bude pružná, zdravější a elastičtější.

zdravé tělo

Výsledky uvidíte i na pohybovém aparátu. Takže pokud vás již i v mladém věku trápí ? bolesti zad a kloubů, pak je kolagen vhodný právě i pro vás. A nejde jen o bolest, ale také křupání kloubů a pomalé a bolavé rozhýbávání. Na to vše je kolagen vhodný. Pomáhá tak s bolestmi celého pohybového aparátu.

Cítit se ve svém těle krásně a příjemně jde v každém věku. Jen je třeba tělu věnovat tu správnou péči. Zdravý životní styl, ale také kvalitní doplňky, které tělu prospějí jednoznačně pomohou udržet pevné zdraví, ale také pohodu po mnoho let.