Cena ovoce a zeliny nesmírně roste a v případě, že chcete nějakou koupit v supermarketu, tak si připravte pár stovek. Ačkoliv se to nezdá, tak právě ovoce a zelenina zdražuje a nekupování vás tak vyjde dost draho. Pokud máte rodinný dům, nebo jen zahrádku, kde se dá pěstovat, tak neváhejte a určitě letos vysaďte všechno co jde. Vše, co zasázíte, se určitě vyplatí a jediné, co vás to bude stát, je práce na zahradě. Víte však, jak správně ovoce a zeleninu uskladnit a co vám usnadní mnoho práce? Pokud nevíte, tak zde přinášíme pár osvědčených rad.

bedny na ovoce

Až se bude blížit čas sklizně, tak buďte připravení. Základním pravidlem je mít sklep, který je připravený na sklizeň. Musíte si udělat dostatek místa a také vše poklidit, ať ve sklepě nemáte zbytečné věci, či pavučiny a jiný hmyz. Jakmile budete mít sklep připravený, tak je potřeba zakoupit bedny na ovoce a zeleninu. Tyto bedny vám usnadní mnoho práce na poli a také ve sklepě samotným. Bedny jsou určeny přímo na styk s potravinami a nemusíte se tak bát, že by nebyly vhodné pro uskladnění sklizně. Přímo z pole tak můžete sklízet ovoce a zeleninu do přepravek a pohodlně je odnášet do sklepa.

bedny na ovoce

Díky úchytům na bokách beden se perfektně drží a přenáší. Bedny se dají stohovat na sebe a ve sklepě tak šetří místo. Po odebrání posledního ovoce z bedny je můžete jednoduše umýt a jsou nachystané na další sezónu. Použít můžete i vysokotlakou pistoli, která odstraní všechny nečistoty. Samozřejmostí je, že jsou bedny vytvořené z pevného plastu a můžete je využívat opakovaně. Vydrží mnoho let, a pokud nárazem neprasknou, tak s vámi budou celý život. Můžete je pořídit v rozměrech na míru, nebo zvolit standartní na 15 kg. V případě, že čekáte velkou sklizeň, tak neváhejte a kupte si tyto přepravky. Rozhodně neprohloupíte a vaše ovoce a zelenina bude perfektně uskladněná během celé zimy.