Aby správná masáž splnila svůj úkol, tak podle asijských expertů by měla trvat lehce přes hodinu. Mimochodem existuje tolik praktik a druhů masáží, že se v tom člověk někdy velmi složitě vyzná. Záleží, co konkrétně od ní očekáváte. Nejčastěji se setkáváme s klasickou, rekondiční, relaxační, sportovní, vazivovou, lymfatickou, redukční a opravdu existuje mnoho dalších specializací.
masáž loktem.jpg
Otázkou je, proč jste se na danou masáž objednali, zdali je to kvůli zablokování, bolestem například zad nebo potřebujete uvolnění ze stresu a užít si malé wellness za pomoci různých relaxačních pomůcek a éterických olejů. Masér by měl mít kvalifikaci a tak trochu také být dobrým terapeutem, který své práci bude naprosto rozumět. Je potřeba znát dobře anatomii těla a vedení svalů, jelikož pak dobře může odhalit problém, který vás bude sužovat. Navíc takové masáže jsou naprosto skvělé nejen pro uvolnění těla a jeho následné protáhnutí, ale mají vliv i na krásu.
misky u relaxace.jpg

Terapie nebo jen rozmar

Masáž je skutečně druhem terapie a dokonce i snad každý stát má svoji tak zvanou masáž s původem, která je odlišná našemu způsobu. Pravdou je, že dnes za takovou cizokrajnou masáží nemusíme cestovat stovky kilometrů, ale i v naší republice se dá obstojně nalézt. Takže vybrat si můžete v podstatě podle vkusu, co vám bude nejvíce vyhovovat, možná vám přijde vhod pár tipů , které jsou skutečně tělu prospěšné. Když se zastavíme u samotného označení, že se jedná vlastně o způsob léčby, tak nemusí jít zrovna o promazávání celého těla. Někdy totiž kvalitní provedení a uvolnění nastane pomocí aplikace tlaků na svaly, kdy se nejčastěji léčí stavy po úrazech, které zmírňují bolesti, odbourávají stres a zlepšují krevní oběh. Takže jsou skutečně zdraví prospěšné. Zkrátka se v podstatě jedná o jednu z nejstarších léčebných postupů v historii lidstva. Ačkoliv existuje mnoho druhů, tak přesto se jednotlivé masáže vzájemně prolínají a doplňují. Rozhodně by si je měl vyzkoušet každý z nás, jelikož přináší oživení a uvolnění do našich životů.