Představte si letní den a vás na zahradě. Možná právě sekáte nebo okopáváte záhonky. Možná se při tom i ušpiníte a těšíte se, až ze sebe špínu smyjete. Třeba se ale chcete jen osvěžit během odpočinku s knihou. Nebo se jen chcete smočit před vstupem do bazénu.

horké slunce

Ani jeden z uvedených příkladů však nemusí být důvodem pro návštěvu vaší koupelny. Stačí vám, když na své zahradě postavíte solární sprchu https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu a vaše osvěžení může přijít kdykoli si budete přát. Solární sprcha se vejde do každé zahrady a během léta vám vždy poskytne příjemně teplou vodu.

Vhodná i pro chataře a nejen k bazénům

Takovou sprchu však využijí i chataři, kteří ve své chatičce nemají přívod teplé vody. Tady se solární sprcha stane nepostradatelným společníkem. Už žádné otužování pod studenou vodu, už žádné ohřívání vody potřebné k hygieně.
Solární sprchy jsou jednoduché a snadno umístitelné. Většinou mají tělo v černé barvě, která zvyšuje potenciál slunečního záření. Uvnitř těla se nachází hadice vedoucí vodu a sloužící zároveň jako zásobník, aby bylo na osprchování vždy dostatek vody.

sprchování na pláži

Moderní sprchy jsou už vybaveny i jednoduchou pákovou baterií, aby bylo možné proud i teplotu vody regulovat. Nezapomínejte na to, že sluncem ohřátá voda v zásobníku je opravdu horká. Vždy tedy začínejte pouštět vodu studenou a teplou postupně přidávejte.

Postavit ji zvládne každý

A co vše potřebujete, aby efekt a užitek ze solární sprchy byl maximální?

· Místo nejlépe celý den vystavené slunci, bez stínu
· Rovnou plochu se zajištěným odtokem vody
· Přívod vody studené

vodní bar

Zapojit sprchu zvládne opravdu každý, stačí se řídit návodem a pokyny výrobce. U nás seženete vše potřebné od jednotlivých sprch až po nutné příslušenství potřebné k montáži, včetně hadic a spojek.

Až budete mít i vy na své zahradě solární sprchu, jistě budete litovat, že jste ji nepořídili už dávno.